27. listopadu 2009

Dr. Carson BeckettJméno: Dr. Carson Beckett

Hodnost: Není voják

Služba: Hlavní doktor SGA
Kvalifikace: Doktor medicíny

Herec: Paul McGillion
Věk: 40 let

Datum narození:5.1.1969
Znamení: Kozoroh


Dr. Carson Beckett je špička mezi lékaři, proto byl vybrán do této expedice. Narodil se ve Skotsku a vyučil se lékářem, biologem a je také genový inženýr. On byl jeden z objevitelů antického genu, protože sám ho také má. Dokonce se mu povedlo vytvořit tzv. "genovou terapii" při níž pacient získá antický gen, bohužel to funguje zatím jen u poloviny pacientů.

Dalším jeho výtvorem je retrovirus, který dokáže Wraithy proměnit zpět na lidi. Jeho retrovirus ničí DNA Eraturského brouka a povzbuzuje tu lidskou část. Jediným vedlejším účinkem této "léčby" je amnézie. Beckett také pomáhal vytvořit na Hophu protein, který po vstříknutí do těla člověka způsobil, že Wraith se na něm nemohl nakrmit. Při pokusu nakrmit se, se tento protein smísí s Wraithským enzymem a vrátí se do těla Wraitha. Tato směs Wraitha otráví a zabije ho. Bohužel tento protein má i své vedlejší účinky - u 50% naočkovaných lidí způsobil selhání plic, tedy smrt.

Bohužel zemřel v 17 díle 3 série, když se rozhodl riskovat a vyoperovat pacientovi nádor, který může kdykoli vybouchnout jako bomba. Operace se mu sice podařila, ale těsně před uložením do speciálního trezoru, bomba vybouchla.

Později se však expedice setkává s Beckettovým dokonalým klonem, který umíral. Dr. Kellerová ho umístila do stáze na Atlantis, než přišla na to, jak ho uzdravit.

1 komentář: