11. prosince 2009

Dr. Elizabeth Weirová

Jméno: Dr. Elizabeth Weirová
Hodnost: Není voják

Služba: Velitelka expedice na Atlantis
Kvalifikace: Doktorka veřejných vztahů a práv

Herečka: Torri Higginson
Věk: 40

Datum narození: 6. 12.1969
Znamení: StřelecDr. Elizabeth Weirová je odbornicí na mezinárodní politku a veřejné vzthy. Před odchodem na Atlantis vedla jednání s OSN o zákazu výroby jaderných zbraní. Ovládá také pět světových jazyků.

Chvíli velela i programu SGC, ale to nebylo pro ni. Bylo to moc vojenské, ale po objevení základny v Antarktidě byla přeložena právě na tuto základnu, kde dohlížela nad mezinárodním výzkumem. Právě zde se osvědčila, kvůli jejím dobrým vyjednavačským schopnostem. Vrchol její kariéry nastal při objevení adresy na Atlantis. Byla pověřena velením této mezinárodní expedice.

Na Atlantis musela čelit velkým problémům nejen s Wraithy, ale s IOA (výbor, nejvyšší velení SGC a SGA). Expedici ale hlavně pomáhá vyjednávat spojenectví, které přináší nové technologie, které se dají různě využít na Atlantis, ale třeba i na Zemi.

Dr. Weirová se občas neshoduje s názory podplukovníka Shepparda, který moc nedbá na možné válečné důsledky, které může způsobit. Má také velkou zodpovědnost nad městem, protože ona rozhoduje o zapnutí a vypnutí štítu nad městem, nebo například ovládá štít hvězdné brány. Ale i přesto si vede velice dobře.Žádné komentáře:

Okomentovat