4. prosince 2009

Richard Woolsey

Jméno: Richard Woolsey
Hodnost: Není voják

Služba: Velitel expedice Atlantis, Vrchní člen komise IOA
Kvalifikace: Diplomat

Herec: Robert Picardo
Věk: 56

Datum narození: 27. 10. 1953
Znamení: Štír


Richard Woolsey se stal velitelem Atlantis v pátém roce její existence. Než se na tento post dostal, prošel mnoha místy, často jako ten, kdo kontroloval práci zaměstnanců SGC a Atlantis.

Woolsey má doktorát z univerzity na Harvardu a jako zastánce civilního dohledu nad vojenskými operacemi a hlavně jako blízký spolupracovník senátora Kinseyho, si během let nadělal mnoho nepřátel, obzvlášť mezi členy SGC. Jako civilní dohlížitel, člen IOA, jim často znepříjemňoval život zbytečnou byrokracií.

Ačkoliv spolu s Kinseym patřil k těm, kdo kritizoval velké výdaje na provoz SGC, byl to nakonec on, kdo dostal Kinseyho z funkce viceprezidenta. Zjistil, že Kinsey chce převzít kontrolu nad SGC za každou cenu, i kdyby mu měl stát v cestě prezident. Byl to Woolsey, kdo přinesl tuhle informaci tehdy nově zvolenému prezidentu Hayesovi.

Woolsey tak patřil mezi lidi, kteří jsou nepříjemní, a důkladní byrokraté, ale své práci rozumějí a i přes nepříjemnosti se jsou schopni dobrat se pravdy a říkat nepříjemná fakta nahlas.

Jeho poslední pozice před nástupem do funkce velitele Atlantis, bylo členství v IOA, která byla zřízena pro dohled nad aktivitami SGC a Atlantis a měla kontrolovat správné postupy.

Když nahradil ve velení plukovníka Carterovou, stál před nejtěžší zkouškou své kariéry i osobního života. Musel rychle přejít od teorie k praxi, protože hned první den v nové funkci zjistil, že ne vždycky se dá velet a vést podle knih a příruček. Nepomáhal tomu ani fakt, že nikdo nebyl z jeho přítomnosti nadšen. Hlavně proto, že vystřídal členy týmu oblíbenou Carterovou, již navíc rok předtím znepříjemňoval život vyšetřováním jejích velitelských postupů. Postupně se mu ale podařilo se zařadit do týmu, aby se tak stal dobrým velitelem, který našel kompromis mezi skutečným velením a administrativou.

V jeho snažení mu nejvíc pomáhá Sheppardův tým, v němž měl zpočátku největší problémy s Rononem a McKayem. Dostal se i do paradoxní situace, kdy ho přišla kontrolovat IOA a též mu hrozilo vystřídání.

Je rozvedený a bezdětný. Při rozvodu přišel i o psa, jehož fotku má na stole, a který byl, podle jeho slov, jeden z nejbližších tvorů, jaké kdy poznal. Práce velitele Atlantis je pro něj proto i zkouškou charakteru, a hlavně schopností spolupracovat, vést a fungovat i jako diplomat a zároveň vojenský velitel.Žádné komentáře:

Okomentovat