26. ledna 2010

Teyla EmmaganJméno: Teyla Emmagan
Hodnost: Není voják

Služba: Členka Sheppardova týmu
Kvalifikace: Žádné

Herečka: Rachel Luttrell
Věk:39

Datum narození:19.1. 1971
Znamení:KozorohTeyla byla vůdkyní svého lidu na planetě Athosia. Wraithové ji zabili rodinu, a tak ji zbyla jen Charin, jedna ze starších Athosianů, která je pro ni něco jako moudrá babička. Při posledním útoků Wraithů na Athosii se svým lidem, a s pomocí Sheppardova týmu, utekla na Atlantis. Na planetě, kde je Atlantis, je i část pevniny, kam prozatím umístili její lid. Teyla je velice dobrá bojovnice, která cvičí Shepparda a další členy expedice. Často také medituje.

Kdysi byli její předci uneseni Wraithským vědcem, který na nich začal experimentovat. Do jejich DNA byla přidána část Wraithské DNA, tím však nechtěně způsobili, že Teyla je nyní schopná Wraithy nejen vycítit, ale i vnímat jejich komunikaci. Díky tomu Teyla dříve byla schopná varovat svůj lid před blížícími se Wraithy. Tato schopnost také již několikrát pomohla expedici.

Teyla zná mnoho planet a ras, se kterými dříve obchodovala jako vůdkyně svého lidu. Je tedy dobrá v navazování přátelských kontaktů.

Ne Zemi nemá žádné příbuzné, rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když se na ně zřítila jejich vlastní expozice při stavbě, když byl Daniel ještě malý.

Teyla se přidala k Sheppardovi ve víře, že jednou zbaví celou galaxii Wraithů a bude se pak moci vrátit ke svému lidu a žít dál již v míru a beze strachu.

Žádné komentáře:

Okomentovat